Clear Light Therapy

CLT je taký komplexný fyziologicko energetický tréning, ktorého cieľom je systematická podpora organizmu v snahe dosiahnuť vyvážené a optimálne pôsobenie organizmu.

Skratka CLT znamená, že ide o ošetrenie čistým bielym nepolarizovaným svetlom, ktorého viditeľné spektrum je na 98-99% zhodné so slnečným spektrom. Zásadný rozdiel je ale v tom, že na rozdiel od slnečného svetla, neobsahuje ani ultrafialovú (UV) časť a ani infračervenú (IR) časť spektra. Vďaka týmto vlastnostiam nehrozí spálenie ošetrovaného miesta a ani nie je cítiť tepelné žiarenie.

 

Protokol 1 

 

Štartovanie samoozdravných procesov.

 Pôsobením CLT sa harmonizuje organizmus, vnútorné procesy sa optimalizujú. Odolnosť organizmu voči negatívnym vplyvom sa zvyšuje.  CLT je neinvazívna, absolútne bezpečná technológia, ktorá po 3 až 12 ošetreniach pripraví organizmus na dlhodobé rovnovážne fungovanie. Počet ošetrení závisí od stavu organizmu. Na rozdiel od klasickej medicíny sa nepôsobí priamo na choré, či poškodené miesta, ale cieľom je zabezpečiť prúdenie bioenergie v tele. Stimulovaním čakier sa dá dosiahnuť toto prúdenie, v dôsledku čoho sa zintenzívnia samoozdravné procesy tela. CLT je vhodná na riešenie širokého okruhu zdravotných problémov od psychosomatických až po urýchlenie hojenia rán. 

 

Protokol 2

Resetovanie 

poznáme zo sveta počítačov. Vždy keď sa nám počítač zasekne tak ho zresetujeme. Do podobného stavu sa môže dostať aj človek, ktorému "prerástli problémy cez hlavu". Je úplne jedno o aký problém ide, či sú to problémy zdravotné, pracovné, rodinné atď. Človek sa dostáva do stavu, keď má pocit, že nevie absolútne vypnúť, nevie spať, je podráždený a nič sa mu nedarí. V týchto prípadoch by mohla pomôcť meditácia, ale v takomto stave človek jednoducho meditovať nevie. Aplikovanie svetla na niektoré čakry a bioaktívne miesta sa dá človek úplne upokojiť, uvoľniť, vypnúť. Vypne sa nútené rozmýšľanie a človeku sa uľaví. Po ošetrení sa často človek cíti vitálny a plný chuti do života. Takéto "resetovanie" často využívajú študenti pred skúškou, alebo extrémne vyťažení manažéri, ale dokáže zmierniť aj workoholizmus.

  

Protokol 3

Load balancing

znamená vyvažovanie záťaže, napr. pri jarnej únave. Môžeme tiež hovoriť o "naštartovaní organizmu", po dlhšom kľudovom štádiu, čo môže byť napr. zimné obdobie, alebo nútená prestávka po chorobe alebo úraze. Určite ste sa už stretli zo stavom, že sa neviete "naštartovať" a ani káva nepomáha, pritom máte povinností toľko, že si neviete ani predstaviť, ako sa to dá zvládnuť. V takýchto situáciach môže CLT pomôcť. Svetlo sa aplikuje na iné bioaktívne miesta, než v predchádzajúcich prípadoch a preto aj efekt je iný a hlavne rýchlejší, čiže 1-3 ošetrenia už majú citeľný efekt, vo forme získanej vitality a životnej energie.

 

 

Najčastejšie otázky

 

Ako dlho vydrží účinok CLT?

Dĺžka pôsobenia ošetrenia je závislá

- od stavu organizmu, kedy sa s ošetrením začalo, 

- od počtu ošetrení,

- od pracovného nasadenia a intenzity vykonávaných aktivít v bežnom živote a v práci.

Pri plnom protokole 1 to môžu byť mesiace aj roky.

Pri protokole 2 a 3 týždne až mesiace.

 

Aké sú kontraindikácie?

Nie sú známe žiadne kontraindikácie. Nakoľko svetlo nemá ani UV a ani IR zložku nepôsobí negatívne na pokožku.

 

Je CLT vhodné aj pre deti?

Zatiaľ máme skúsenosti len s deťmi v pubertálnom veku, kde bol účinok ešte rýchlejší ako pri dospelých.

 

Koľko ošetrení treba absolvovať?

Počet ošetrení je veľmi individuály. U niektorých klientov sa efekt dostavil už po prvom ošetrení, ale u všetkých najneskôr pri 3 ošetrení. V závislosti od zdravotného stavu už klient cíti či potrebuje ďalšie ošetrenie alebo nie.

 

Dá sa podobný efekt dosiahnuť  obyčajnou lampou?

Nedá. Má to niekoľko dôvodou.

  • CLT lampa vytvára kruhové svetlo a nie bodové, čím dokáže lepšie stimulovať bioaktívne miesta.
  • Bežné lampy majú viditeľné spektrum shodné so slnečním svetlom len na 60-75% a nie 98-99% ako sa vyžaduje pri CLT
  • Bežné lampy majú citeľné tepelné žiarenie, čo je v našom prípade nežiadúce.
  • CLT lampa má svetelný tok viac ako 1500 lm bez tepelného žiarenia.

 

Please publish modules in offcanvas position.